Dostawa Gratis
Formularz kontaktowy
rejestr aptek
Informacje o produkcie

Kinon 200 naturalna WITAMINA K2 MK-7 w dawce 200µg 30 tabl.

Dostępność: Brak Brak
Cena: 48,00 zł
ilość
szt.
Opis

Kinon zawiera najbardziej aktywną formę witaminy K2 - menachinon-7 MK-7

 

 

Dawka 200µg witaminy K2 szczególnie polecana przy suplementacji wysokimi dawkami witaminy D3

 

Witamina K2 – badania 

Witamina K2 bierze udział w aktywizacji wydzielanego przez osteoblasty białka, osteokalcyny, która jest w stanie wiązać wapń, i w taki sposób pobudza proces mineralizacji w kościach. Przy niedoborze witaminy K2, białko osteokalcyna traci aktywność, dlatego procesy mineralizacji ulegają zaburzeniu.

 

Witamina K2 bierze udział w procesie mineralizacji kości i jest ważna dla utrzymania odpowiedniego ich stanu, kształtowania i utrzymania struktury.


Badania ujawniły, że niewystarczająca ilość witaminy K2 lub złe jej przyswajanie przez organizm ma wpływ na spadek gęstości kości, wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia osteoporozy oraz łamliwości kości, dlatego ważne jest, by organizm otrzymał wystarczającą jej ilość.


Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa
(EFSA) potwierdził, że witamina K jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego stanu kości


Składniki aktywne:

 Jedna tabletka (0,4 g)RWS*
Witamina K2 200 μg 200 μg 267%

 

Skład: emulgator -celuloza mikrokrystaliczna, substancja wiążąca -fosforany wapnia, Kinon™ (menachinon-7/ witamina K2 otrzymywana z soi przez fermentację), stabilizator -sól sodowa karboksymetylocelulozyusieciowana, guma celulozowa usieciowana, substancje przeciwzbrylające –sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu

 

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu Kinon™ skonsultować się z lekarzem.
 

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

   
     
     
Wytwórca: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu